رئیس سازمان ملی استاندارد ایران: بازدید از موزه ملی علوم و فناوری را به همه خانواده‎ها توصیه می‎کنم

نیره‌سادات پیروزبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ملی استاندارد ایران، روز جمعه ۲۵ آبان ماه سال ۹۷ ضمن حضور در آخرین روز چهارمین جشنواره «علم برای همه» با موضوع بهداشت و سلامت غذایی با عنوان «سفره سلامتی خانواده من»، از موزه ملی علوم و فناوری ایران بازدید کرد.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری ایران، چهارمین جشنواره «علم برای همه» با هدف افزایش سواد علمی و فناورانه درباره سلامتی و تغذیه از تاریخ ۲۰ الی ۲۵ آبان ۹۷ در محل موزه ملی علوم و فناوری واقع در خیابان سی تیر برگزار شد و مهمان ویژه آخرین روز جشنواره سرکار خانم مهندس نیره‌سادات پیروزبخت، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان ملی استاندارد ایران بود که ضمن حضور در غرفه استاندارد، از گالری‌های موزه ملی علوم و فناوری بازدید کرد.

وی در خصوص برگزاری جشنواره «علم برای همه» و نقش موزه علوم و فناوری در زمینه ترویج علم گفت: چهارمین جشنواره «علم برای همه» اطلاعات بسیار خوب و مفیدی برای عموم و بویژه نسل جوان ارائه داده است و وجود این جشنواره با موضوع سلامت غذایی، اطلاع‌رسانی بسیار خوبی در خصوص بهداشت و رعایت سلامت تغذیه به مردم بود.

پیروزبخت افزود: در بازدید از گالری‌های موزه ملی علوم و فناوری، گالری ابزار کهن نجوم، توجه من را به این نکته جلب کرد که ایرانیان چه پیشینه خوبی در حوزه علم نجوم در قدیم داشته‌اند و ما در این حوزه علمی پیشتاز بودیم.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به گالری نورشناسی موزه گفت: من به نوبه خودم بازدید از این گالری را به همه مردم و خانواده‌های عزیز‌ توصیه می‌کنم. در این گالری مجموعه‌ای از دروس خسته‌کننده که در مدارس یادگیری آنها برای دانش‌آموزان سخت است با استفاده از روش‌های نوین، اشکال، تصاویر و آثار قابل تعامل به بازدیدکنندگان ارائه می‌شود که می‌تواند کمک شایانی به یادگیری داشته باشد.

معاون رئیس جمهور در خصوص برگزاری جشنواره با عنوان «سفره سلامتی خانواده من» در موزه ملی علوم و فناوری ایران گفت: سازمان استاندارد در این جشنواره غرفه داشت و خوشبختانه این جشنواره با موضوع بهداشت مواد غذایی، توانسته اطلاع‌رسانی خوب و گسترده‌ای درر زمینه تغذیه سالم، مضرات استفاده از الکل و فجایعی که اخیرا در کشور ما در این زمینه اتفاق افتاده است، معرفی منابع مؤثق در خصوص شایعات و شبه‌علم‌های رایج در شبکه‌های مجازی داشته باشد. امیدوارم موزه ملی علوم و فناوری و دست‌اندرکاران این مجموعه بتوانند همچنان این روند مثبت در اطلاع‌رسانی و ترویج علوم مختلف را ادامه دهند.

چهارمین جشنواره «علم برای همه» با همکاری: موسسه استاندارد، دانشکده تغذیه و رژیم‎شناسی دانشگاه تهران، انجمن تغذیه ایران، شبکه سلامت، خبرگزاری سلامت، رادیو سلامت، دیده بان علم ایران، واحدهای نمونه کشوری در حوزه غذا از جمله پگاه گلپایگان و دیگر نهادها و حوزه‎های درگیر در موضوع تغذیه و سلامت برگزار شد.

 

محورهای چهارمین جشنواره «علم برای همه» بدین قرار بود:

  • به سلامتی اهمیت بدهیم
  • استانداردها و نشانگرها را بشناسیم
  • از منابع و رسانه ها درست استفاده کنیم
  • هر چیزی را نخوریم