با پیشنهاد بهترین نام، از موزه علوم و فناوری جایزه بگیرید

دبیر علمی سومین جشنواره «علم برای همه» اعلام کرد: موزه ملی علوم و فناوری برای انتخاب نام برتر خانواده برگزیده بخش ویژه سومین جشنواره «علم برای همه» به بهترین پیشنهاد، جایزه‌ای نفیس می‌دهد.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری، صونا آقابابایی گفت: سومین جشنواره «علم برای همه» همچون سال‌های گذشته در دو بخش عمومی و ویژه در آبان‌ماه 96 همزمان با هفته علم برگزار می‌شود. با توجه به شعار جهانی ایکوم در خصوص فرهنگ‌سازی و حل یکی از معضلات فرهنگی، اجتماعی، محیط‌زیستی و … جامعه توسط موزه‌ها، بخش ویژه سومین جشنواره موزه ملی علوم و فناوری به «زلزله و خانواده» اختصاص داده شده است.

وی افزود: هدف موزه ملی علوم و فناوری از این موضوع، مشارکت دادن خانواده‌ها در حل معضلات و مشکلات احتمالی است و از این رو این موزه تصمیم گرفته است تا تندیسی را با عنوانی شایسته برای خانواده برتر در سومین جشنواره، طراحی کند. به همین منظور طی مسابقه‌ای، به بهترین عنوان پیشنهادی برای انتخاب نام خانواده برتر، جایزة نفیسی تعلق خواهد گرفت که در اختتامیه جشنواره به برندگان اهدا می‌شود.

آقابابایی خاطرنشان کرد: خانواده مورد نظر بایستی ویژگی‌های زیر را دارا باشد:

  1. دارای روحیه مشارکت جویی در فعالیت‌های علمی
  2. فراهم آوردنده شرایط برای بروز نوآوری اعضای خانواده
  3. استقبال از ایده‌های نو
  4. علاقمند به گسترش علم و فناوری
  5. پیدا کردن راه حل‌های علمی و عملی برای حل مشکلات

دبیر علمی سومین جشنواره «علم برای همه» در پایان افزود: علاقه‌مندان به شرکت در این مسابقه می‌توانند تا تاریخ 1/6/96  با مراجعه به سایت جشنواره به آدرس اینترنتی http://festival.inmost.ir فرم مورد نظر برای شرکت در این مسابقه را پر کنند.