همزمان با هفته جهانی علم: ۱۸ آبان ‌ماه آغاز پنجمین جشنواره «علم برای همه» موزه ملی علوم و فناوری ایران

موزه ملی علوم و فناوری جمهوری اسلامی ایران از تاریخ ۱۸ تا ۲۴ آبان ماه ۱۳۹۸ همزمان با شروع هفته جهانی علم با شعار «علم در خدمت صلح و توسعه» و با مشارکت سازمان فرهنگی هنری شهرداری و همراهی باغ موزه قصر و بیش از بیست انجمن و مرکز علمی و فرهنگی کشور با هدف ایجاد بستر مناسب برای رویارویی مردم با دستاوردهای علمی و ایجاد علاقه و نشاط علمی در خانواده ها، پنجمین «جشنواره علم برای همه» را در محل باغ موزه قصر برگزار می‌کند.

به گزارش روابط عمومی موزه ملی علوم و فناوری ایران، پنجمین جشنواره «علم برای همه» امسال کاملا متفاوت و به صورت گسترده و در فضایی بیش از ۱۵۰۰ متری در محل باغ موزه قصر با بخش‌های متنوعی همچون شهر بازی علمی، نمایشگاه آثار هنری، غرفه های آموزشی، نمایش مستندهای علمی، مسابقات خانوادگی، جُنگ‌های علمی و دیدار با متخصصان برگزار می‌شود.

حضور انجمن‌ها و موسسات آموزشی معتبری چون پژوهشگاه رویان، رصدخانه تارا، انجمن نجوم آماتوری ایران، آزمایشگاه تحقیقات فضایی، دانشگاه صنعتی خواجه نصیرالدین طوسی، مدرسه جهانی بدون مرز وارلی، انتشارات کودک و نوجوان، بازی و سرگرمی و محصولات فکری و آموزشی، کلبه آفرینش فکر و ستاد فناوری‌های نرم و هویت ساز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، شرکت فن آموز، کتابخانه و موزه ملی ملک، همچنین برگزاری رویدادهایی مثل:«آب، باد، خاک، آتش و عنصر پنجم»، «بیا ز سنگ بپرسیم»، «جدولیف»، «تو مغزت چه خبره؟» و «سفره سلامتی خانواده من»، جُنگ‌های علمی، پخش فیلم‌های مستند علمی، گفتگو با افراد متخصص رشته‌های مختلف، امکان نمایش آثار هنری و کاریکاتورهای مربوط به چالش‌های فرهنگی-اجتماعی زندگی در عصر علم و فناوری و آثار هنری با موضوع ضدیت به کارگیری سلاح های کشتار جمعی موزه صلح و … می‌تواند فضایی مفرح و شاد و علمی را برای خانواده‌ها که مخاطبان اصلی این جشنواره هستند قرار دهد تا در کنار فرزندان خود یک زمان فراغت علمی و تفریحی داشته باشند.

براساس این گزارش، پنجمین جشنواره «علم برای همه» موزه ملی علوم و فناوری ایران با همکاری و در محل باغ موزه قصر، روز شنبه ۱۸ آبان ماه ۹۸ از ساعت ۱۶ به صورت رسمی آغاز به کار می‌کند و به مدت یک هفته که مصادف با هفته جهانی علم است ادامه خواهد داشت.

خانواده‌ها می توانند از شنبه ۱۸ تا ۲۲ آبان ماه از ساعت ۱۶ تا ۲۰ از جشنواره بازدید کنند و این بازدید در روزهای آخر هفته ۲۳ و ۲۴ از ساعت ۱۰ صبح تا ۲۰ شب خواهد بود. گروه‌های دانش آموزی نیز می‌توانند با هماهنگی قبلی از روز یکشنبه ۱۹ آبان تا چهارشنبه ۲۲ آبان از ساعت ۹ صبح تا ۱۲ ظهر از جشنواره بازدید داشته باشند.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت جشنواره به آدرس festival.inmost.ir  مراجعه کنند و یا با شماره‌های ۸-۰۹۱۹۸۹۶۲۰۰۷ و ۰۲۱۶۶۷۲۴۶۹۴تماس بگیرند.

Poster-elm-barae-hame-nahai9